روش های طبیعی برای افزایش میل جنسی بانوان

مینا طبنویسنده: مینا طب
بازدید: 1,480 بازدید
روش های طبیعی برای افزایش میل جنسی بانوان

چندین روش های طبیعی برای افزایش میل جنسی بانوان سرد مزاج وجود دارد که در این مطلب به آن پرداختیم. به طور طبیعی میل جنسی در بین بانوان متفاوت است. کم بودن میل جنسی لزوما مشکلی نیست که درمان نشود. اما اگر جز افرادی هستید که تمایل به تقویت و کاهش سر مزاجی خود هستید می توانید طیف وسیعی از روش های طبیعی موثر افزایش دهنده میل جنسی را امتحان کنید.

اضطراب، مشغله کاری فراوان، مشکلات خانوادگی، بیمارهای جسمی و مشکلات روحی می تواند بر میل جنسی تاثیر منفی داشته باشد. این مطالب به بررسی برخی از بهترین راهکارهایی می پردازد که بانوان می توانند میل جنسی خود را افزایش دهند.

میل جنسی چیست؟

تمایل جنسی یا میل جنسی یعنی کشش و شهوت به طرف جنس مخالف برای برطرف کردن نیاز جنسی. لازمه رابطه جنسی لذت بخش؛ میل جنسی است که باید زوجین داشته باشند و به منظور تولید مثل نیاز به برقراری رابطه دارند که اساسی ترین نقش را در زندگی زناشویی دارد. میل جنسی جز خواسته ای طبیعی بانوان است و اگر بانوان از میل جنسی کافی برخوردار باشد در نتیجه زندگی بهتری را خواهند داشت.

natural methods to increase female sexual desire1 300x300 - روش های طبیعی برای افزایش میل جنسی بانوان

علل شایع کاهش میل جنسی

میل جنسی کم می تواند دلایل مختلفی داشته باشد، هم داخلی و هم خارجی. استرس، عزت نفس پایین، مشکلات روابط و کمبود خواب همگی می توانند به کاهش میل جنسی کمک کنند. مصرف الکل و مواد مخدر و برخی داروها، مانند داروهایی که برای درمان افسردگی یا سرطان استفاده می شود، می تواند بر میل جنسی نیز تأثیر بگذارد.

برخی از شرایط پزشکی نیز می تواند منجر به کاهش تمایل شما به رابطه جنسی شود. این شامل:

عدم تعادل هورمونی

یائسگی

افسردگی

چگونه میل جنسی خود را افزایش دهیم؟

کاهش میل جنسی یک مشکل رایج است و طبیعی است. با این حال روش های متعددی برای افزایش میل جنسی وجود دارد، برخی از مکمل های غذایی، داروهای گیاهی، مصرف ویتامین ها، خوردن برخی غذاها و خوراکی ها، مصرف دمنوش های گیاهی افزایش دهنده میل جنسی. همچنین با ایجاد تغییراتی در سبک زندگی مانند کاهش استرس و خواب کافی و ترک برخی عادت های اشتباه و… می توانید کاملا به روش طبیعی میل جنسی خود را افزایش دهید.

یکی دیگر از روش های تقویت کننده میل جنسی در بانوان استفاده از بهترین قطره های گیاهی است که به عنوان قطره محرک فوری و افزایش دهنده میل جنسی شناخته شده است و در داروخانه ها بفروش می رسد و هیچگونه عواضی ندارد، که با یک بار استفاده از آن نتیجه را با تحریک بیشتر و ارگاسم شدیدتر خواهید دید. همچنین شرکت ایموشن ایرانی محصولی با نام ژل گرم کنننده بانوان دارد که بصورت موضعی استفاده شده و می تواند تاثیر مناسبی بر گردش خون داشته باشد و باعث کاهش سرد مزاجی شود.

بهترین دمنوش های گیاهان دارویی برای افزایش میل جنسی زنان

گاهی میل جنسی در زنان و مردان به علل مختلفی کاهش می‌یابد و غالباً سبب نگرانی زوجین مي‌شود.انواع دمنوش ها برای افزایش میل جنسی به بازار ارائه می‌شوند که به‌طور رایج شامل چند گیاه در ترکیب خود هستند.

 دمنوش برای افزایش میل جنسی ؛جینسینگ

natural methods to increase female sexual desire2 300x300 - روش های طبیعی برای افزایش میل جنسی بانوان

جینسینگ گیاهی محبوب در طب سنتی چینی است. جینسینگ برای هزاران سال برای درمان طیف گسترده ای از بیماری های مختلف استفاده می شود. ریشه این گیاه به عنوان بهترین داروهای گیاهی بیشترین فواید را دارد. جینسینگ آسیایی است که بیشتر به دلیل توانایی آن در کمک به عملکرد جنسی مورد مطالعه قرار گرفته است، در مردان به افزایش جریان خون به آلت تناسلی کمک می کند. مطالعات مختلف گزارش کرده اند که مصرف جینسینگ باعث عملکرد بهتر نعوظ و رضایت کلی جنسی در مردان می شود.

دمنوش چای جینسینگ علاوه بر فواید آن برای مردان می تواند میل جنسی زنان را نیز تقویت کند و باعث افزایش میل و برانگیختگی نیز می شود. همچنین شواهدی وجود دارد که جینسینگ می تواند سطح انرژی را افزایش دهد در نتیجه باعث افزایش استقامت و کیفیت رابطه شود. بنابراین استفاده از جینسینگ به عنوان پایه دمنوش برای افزایش میل جنسی کارساز است.

دمنوش ریشه ماکا

natural methods to increase female sexual desire4 300x300 - روش های طبیعی برای افزایش میل جنسی بانوان

 

ماکا را میتوان بعنوان یک ویاگرای طبيعي در نظر گرفت، که به تقویت میل جنسی و تحریک کمک می کند. اما باید توجه داشته باشید که اثرات آن فوري نبوده و دست کم دو ماه باید از آن استفاده نمایید. ماکا که گاهی جینسنگ پرو نیز نامیده می شود، هزاران سال است که توسط مردم بومی آند استفاده می شده است.

این گیاه به دلیل پتانسیل آن به عنوان یک داروی غرایز جنسی طبیعی به طور فزاینده ای در غرب محبوب شده است. افرادی که به طور منظم آن را مصرف می کنند، افزایش میل جنسی را گزارش می دهند. به نظر می رسد این اثر برای مردان و زنان موثر است.

ماکا علاوه بر افزایش میل جنسی، فواید دیگری نیز در اتاق خواب دارد. در مردان، می تواند به افزایش غلظت و تحرک اسپرم کمک کند، که ممکن است منجر به باروری بهتر شود.در همین حال، این گیاه به بهبود خلق و خو و افزایش سطح انرژی کمک می کند، که هر دو می توانند به معنای لذت بیشتر از رابطه جنسی باشند.

دمنوش گیاهی آشواگاندا

 

natural methods to increase female sexual desire8 300x300 - روش های طبیعی برای افزایش میل جنسی بانوان

 

آشواگاندا یک گیاه مورد علاقه در طب سنتی هند است و  در سال های اخیر در غرب بسیار محبوب شده است. به عنوان یک آداپتوژن، به بدن ما کمک می کند تا با استرس مقابله کند. این گیاه سطح تولید اکسید نیتریک را افزایش داده و سبب افزایش انبساط عروق خونی مي‌شود که می تواند منجر به علاقه و لذت بیشتر در رابطه جنسی شود.

آشواگاندا همچنین باعث افزایش سطح تستوسترون در مردان می شود که منجر به افزایش میل جنسی و باروری بهتر می شود. در زنان، سطح تستوسترون ثابت می ماند، اما آشواگاندا با افزایش میل جنسی، با برانگیختگی و توانایی ارگاسم در ارتباط است. اگرچه آشواگاندا به خاطر ویژگی‌های آرامش‌بخشش شناخته شده است، اما به افزایش سطح انرژی و استقامت مردان و زنان نیز کمک می‌کند.

در اینجا برخی از موثرترین روش های طبیعی از جمله دمنوش های گیاهی را برای شما معرفی می کنیم؛ با دمنوش های گیاهی افزایش دهنده میل جنسی تجربه یک رابطه لذت بخش و رضایت بخش را خواهید داشت.

قهوه

قهوه در بین تمامی داروهای خوراکی بهترین ماده تقویت کننده میل جنسی بانوان است. این دمنوش دارای یک ماده محرک است که باعث تقویت روحی زنان و سرحالی می شود. مصرف روزانه یک الی دو وعده قهوه اثرات چشمگیری روی میل جنسی زنان دارد.

گیاه الوتروکوکوس

تولید هورمون‌های جنسی بیشتر و همچنین تقویت قوای جنسی-خستگی، استرس و فشارهای روحی همه و همه روی میل و قوای جنسی تأثیر منفی دارند. برای مقابله با این عوامل مخرب و همچنین افزایش میل و لذت جنسی گیاه الوتروکوکوس مفید است. ریشه‌ی این گیاه باعث تحریک غدد «آندوکرین» به خصوص غدد جنسی می‌شود.

دمنوش افزایش میل جنسی دارچین

natural methods to increase female sexual desire5 300x300 - روش های طبیعی برای افزایش میل جنسی بانوان

دمنوش گیاهی دارچین برای افزایش میل زنان و مردان از گذشته استفاده می‌شده است و خواص گوناگونی دارد. یکی از خواص دارچین گرم بودن اونه، دارچین به دلیل داشتن طبع گرم می تونه شهوت رو بالا برده و میل جنسی زوجین رو بالا می‌برد.. این دمنوش برای افزایش هوش نیز مصرف می‌شود و در زمینه‌های بسیاری کاربرد دارد. برای تهیه این دمنوش برای افزایش میل جنسی می‌تونید تکه چوب‌های آن یا پودر دارچین را تهیه کنید و از آن استفاده کنید.

دمنوش زنجبیل

natural methods to increase female sexual desire7 300x300 - روش های طبیعی برای افزایش میل جنسی بانوان

زنجبیل جز ماده غذایی معجزه آسا بر میل جنسی بانوان است. که با بهبود جریان خون شریان ها زندگی جنسی را بهبود می بخشد. مصرف یک قاشق چایخوری دمنوش زنجبیل بهترین راهکاری برای سلامت قلب و عروق است. برای اثر بهتر آن می توانید به طور روزانه پودر زنجبیل آن را در غذای روزمره بریزید و میل کنید.

گیاه گزنه برای افزایش میل جنسی

natural methods to increase female sexual desire6 300x300 - روش های طبیعی برای افزایش میل جنسی بانوان

دمنوش گیاه گزنه یک دمنوش موثر برای افزایش میل جنسی به شمار می‌آید. گزنه باعث افزایش و تقویت قوای جنسی می شود.  از گیاه گزنه نیز می‌توان دمنوش تهیه کرد و مانند گاه آن از آن دمنوش برای افزایش میل جنسی استفاده می‌شود. اگر مدتی است به این نتیجه رسیده‌اید که سرد مزاج شده اید و تمایلب به رابطه جنسی ندارید به برگ‌های گیاه گزنه اعتماد کنید. احتمالاً از گزنه چیزی جز خارش و سوزش پوست در ذهن ندارید؛ اما باید بدانید که همین گیاه خودرو و معمولی باعث افزایش تستوسترون می‌شود.

هر چه میزان تستوسترون در حال گردش بدن بالا باشد، میل شما به برقراری رابطه‌ی جنسی با شریک زندگی‌تان نیز افزایش خواهد یافت.

دمنوش چای سبز

جای سبز حاوی ترکیباتی به نام کاتچین است که علاوه بر چربیسوزی شکم در  بهترین روش درمانی برای افزایش میل جنسی بانوان کاربرد دارد و ظرفیت کبد را برای تبدیل چربی به انرژی تسریع می بخشد. کاتیچین ها با افزایش جریان خون  به اندام های مختلف بدن میل جنسی را تقویت می کند. به منظور اثر بخشی این دمنوش بهتر است هر روز قبل از وعده عذای اصلی یک فنجان میل شود.

سیاهدانه

برگشت میل جنسی افراد مسن یا جوان، تقویت قوای جنسی و تحریک نعوظ استفاده از سیاهدانه یکی از راه‌های افزایش میل جنسی می باشد. یک قاشق چای­خوری روغن سیاه­دانه، چهار قاشق چای­خوری روغن زیتون را چند روز پی در پی میل نمایند استفاده از این گیاه یکی از راه های تقویت قوای جنسی می‌باشد.

چای بابونه، چای شبدر قرمز، زعفران، گیاه دامیانا، مرزه،گل مغربی ، عسل، کشنیز نیز به عنوان موثرترین دمنوش های گیاهی تقویت کننده میل جنسی موثر است.

راه های طبیعی دیگر برای افزایش میل جنسی

از آنجایی که میل جنسی می تواند تحت تاثیر عوامل خارجی زیادی قرار گیرد، ممکن است با تغییرات ساده در سبک زندگی، میل جنسی خود را افزایش دهید:

خوراکی های خاصی بخورید:

مانند مکمل های غذایی. بسیاری از این غذاها قرن‌هاست که به‌عنوان داروهای تقویت‌کننده قوای جنسی استفاده می‌شوند و طرفداران آن معتقدند که می‌توانند کمک کنند. چند مثال عبارتند از:

تخمه کدو تنبل، موز ، گوشت قرمز ، میگو، آجیل جزو خوراکی ها و غذاهایی هستند که باعث افزایش تقویت میل جنسی بانوان می شود. تمامی این ها به عنوان درمان خانگی نسبت به داروهای تقویتی و حتی داروهای گیاهی بسیار ایمن هستند و برای تمامی افراد قابل استفاده و بدون عوارض می باشد.

شکلات

وقتی شکلات می خورید، مغزتان اندورفین ترشح می کند.اینها همان مواد شیمیایی هستند که در طول ارگاسم آزاد می شوند. شواهد حکایتی نشان می دهد که خوردن شکلات به تقویت میل جنسی شما کمک می کند. شکلات جریان خون را در سرخرگ ها افزایش می دهد و رگ های خونی را گشاد می کند در نتیجه باعث افزایش جریان در اندام تناسلی و افزایش میل جنسی بانوان می شود.

خرما

این میوه حاوی اسیدهای آمینه مانند آرژنین است. مانند مکمل غذایی ال-آرژنین، خرما نیز باعث بهبود جریان خون و افزایش تحریک جنسی می شود.

غذاهای دریایی

ساردین و سایر انواع غذاهای دریایی حاوی سطوح بالایی از اسیدهای چرب امگا 3 سالم هستند . این مواد به حمایت از سیستم دوپامین در مغز کمک می کنند. دوپامین یک ماده شیمیایی است که می تواند تحریک و برانگیختگی جنسی را بهبود بخشد.

توت فرنگی

توت فرنگی حاوی ویتامین C است که در تحریک هورمونی به نام اکسی توسین نقش دارد.اکسی توسین با میل و ارگاسم مرتبط است.

اسفناج

اسفناج برای افزایش میل جنسی بانوان کمک بسیاری می کند. طبق گفته محققان اسفناج سرشار از منیزیم و نوعی ماده معدنی است که باعث کاهش التهاب رگ های خونی باعث افزایش جریان خون در بدن خانم ها می شود. زیرا افزایش جریان خون در رگ ها باعث افزایش جیان خون در  اندام های جنسی می شود و به عنوان محرک جنسی می تواند برانگیختگی و تجربه رابطه جنسی را لذت بخش تر می کند.

فلفل

فلفل تند برای افزایش میل جنسی خانم ها بهتر است و باعث افزایش متابولیسم و تحریک ترشح اندروفین می شود. خوردن فلفل باعث تعریق می شود و کشش جنسی تان را شدید می کند. فلفل تند با افزایش جریان خون ضربان قلب را نیز افزایش می دهد.

افزایش اعتماد به نفس

اگر از کاهش اعتماد به نفس رنج می برید، این می تواند تأثیر زیادی بر میل جنسی شما داشته باشد. اولین قدم برای حل این مشکل، شناسایی مشکل اساسی است. کمک گرفتن از یک روانشناس یا روانپزشک نقطه خوبی برای شروع است. ایجاد تغییراتی در رژیم غذایی و برنامه ورزشی می تواند به شما کمک کند از نظر جسمی بهتری داشته باشید، که می تواند تأثیر زیادی بر احساس شما نسبت به خودتان داشته باشد.

استرس را کاهش دهید

استرس می تواند عواقب سلامتی زیادی داشته باشد. این شامل:

خستگی یا کاهش انرژی
سردرد
ناراحتی گوارشی
تنش و درد عضلانی
خواب بد

همه این موارد می تواند به کاهش میل جنسی شما کمک کند.

خواب کافی

خواب ضعیف با تعدادی از مشکلات سلامتی جدی مرتبط است، مانند:

فشار خون بالا
دیابت
نارسایی قلبی

علاوه بر بهبود میل جنسی، داشتن مقدار مناسب خواب می تواند به طور چشمگیری سلامت شما را بهبود بخشد.

اگر خواب کافی ندارید، می توانید با تنظیم یک ساعت خواب منظم و پایبندی به آن، حتی در آخر هفته ها شروع کنید.

آیا واقعاً مردان میل جنسی قوی تری دارند؟

معمولاً فرض بر این است که مردان نسبت به زنان علاقه بیشتری به رابطه جنسی دارند. این باور درست است زیرا میل جنسی مبنای هورمونی دارد. میل جنسی در مردان و زنان عمدتاً توسط هورمون تستوسترون ایجاد می شود که مردان 10 تا 20 برابر بیشتر از زنان تولید می کنند. رزی کینگ در کتاب خود با عشق و محبت جنسی عالی، میل جنسی مردانه را فوری‌تر، کمتر حواس‌پرت‌تر و هدف‌دارتر توصیف می‌کند. از آنجایی که بدن یک زن تستوسترون بسیار کمتری تولید می کند، میل جنسی زنان منتشرتر و حواس پرت تر است. به عبارت دیگر، میل جنسی خود به خودی یک زن به راحتی تحت تأثیر اتفاقات روز و اتفاقات زندگی او به طور کلی قرار می گیرد تا شریک مردش.

اما میل جنسی انسان بسیار پیچیده تر از آن چیزی است که در سطح هورمونی اتفاق می افتد. اگرچه هورمون ها یکی از عوامل بیولوژیکی است که میل جنسی یک فرد را تقویت می کند، عوامل دیگری نیز وجود دارند که تأثیر زیادی بر آن دارند. تفاوت بین میل جنسی مرد و زن نه در کمیت جنسی بلکه در کیفیت آن است. در حالی که مردان بیشتر بر مقاربت و ارگاسم تمرکز می کنند، میل جنسی زنانه بیشتر توسط ارتباط و محبت به خصوص در روابط برقرار شده هدایت می شود.

چقدر طول می کشد تا میل جنسی خود را افزایش دهید؟

بستگی دارد علت کاهش میل جنسی چه چیزی باشد. اگر میل جنسی شما تحت تاثیر استرس یا کم خوابی است، حل این مشکلات ممکن است میل جنسی شما را نسبتاً سریع افزایش دهد. اگر میل جنسی پایین شما به مشکلات سلامتی مانند افسردگی مرتبط است، ممکن است لازم باشد با پزشک متخصص خود برای درمان بیماری زمینه ای خود مشورت کنید.

ابسیاری از افراد نیز با مصرف دمنوش های گیاهی و برخی مکمل های افزایش دهنده میل جنسی توانسته اند اختلال جنسی خود را در کمترین زمان برطرف کنند و نیازی به مراجعه به پزشک نداشته باشند.

آیا می‌شود با دمنوش و گیاهان طبیعی میل جنسی را افزایش داد؟

بله. بعضی دمنوش‌ها و گیاهان دارای طبع گرم و برخی مواد معدنی هستند و می‌توان از آن‌ها برای افزایش میل جنسی و تقویت آن استفاده کرد.

 

دسته بندی دانستنی های زناشویی
اشتراک گذاری
نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

ورود به سایت