گشادی واژن ؛ بهترین روش های درمانی برای تنگ کردن واژن

مینا طبنویسنده: مینا طب
بازدید: 1,154 بازدید
بهترین روش های درمانی برای برفع گشادی واژن

از آنجایی که همیشه پیشگیری بهتر از درمان است بهتر است تا علت گشادی واژن و روش های درمان آن را بشناسیم تا حدالامکان بتوانیم از بروز این اتفاق در طول زمان جلوگیری کنیم.

گشادی واژن و اثرات آن چیست؟

گشادی واژن در بانوان اغلب پس از زایمان طبیعی اتفاق می افتد. این یک پیامد طبیعی و بسیار شایع زایمان است. دیواره واژن مانند بقیه پوست زنان حاوی فیبرهای کلاژن است، که به پوست استحکام و انعطاف پذیری می دهد. به مرور زمان و بعد از زایمان این فیبرها کشیده می شوند و دیواره واژن قابلیت ارتجاعی خود را از دست می دهد. سستی واژن منجر به کاهش لذت در حین رابطه جنسی برای هر دو طرف و همچنین عدم احساس می شود. این یکی از بزرگترین مسائل زناشویی زنان و زوج های امروزی است

از دست دادن خاصیت ارتجاعی واژن علاوه بر روند طبیعی پیری، پس از زایمان طبیعی نیز بیشتر می شود و زنان همچنین ممکن است متوجه بی اختیاری ادرار شوند. یکی دیگر از پیامدهای گشادی واژن می تواند عفونت های مکرر واژن باشد که باعث بی میلی جنسی و آزردگی بسیاری از خانم ها می شود. به هر حال سست شدن واژن واقعیتی است که بیشتر بانوان با آن مواجه هستند. در ادامه به بیان علت گشادی واژن پرداخته و در انتها روشی موثر برای تنگ کردن واژن و درمان آن معرفی می شود.

چرا واژن شل می شود؟

بسیاری از خانم ها در مقطعی از زندگی با افزایش سن و گذر زمان، بارداری، زایمان و یائسگی درجاتی از شل شدگی و افتادگی واژن را تجربه می کنند و این مشکل مربوط به همه بانوان است. با این حال متاسفانه عده ای از بانوان به جای حل این مشکل تصور می کنند کمتر کردن میزان رابطه جنسی می تواند کمک کننده باشد. در صورتی که خود این روش باعث ایجاد مشکلات دیگری در روابط زناشویی زوجین می گردد.

همچنین زنان این موضوع را با پزشک خود در میان نمی گذارند زیرا احساس خجالت می کنند یا تصور می کنند که تنها گزینه برای سفت کردن واژن جراحی است. در حالی که سفت کردن واژن به سلامت کلی واژن و لگن و کیفیت بالابردن لذت زناشویی مربوط است. خوشبختانه امروزه با پیشرفت علم پزشکی روش های نوین، آسان، بدون درد برای تنگ کردن واژن بوجود آمده که در درمان گشادی واژن موفق بوده است.

شل شدگی واژن در بانوان زمانی اتفاق می افتد که بافت های درونی واژن بنا به دلایل مختلفی دچار آسیب و یا پارگی شده و این ناحیه خاصیت کشسانی خود را از دست بدهد.

آیا رابطه جنسی باعث گشادی واژن می شود؟

در رابطه جنسی و هنگام برانگیختگی عضلات به آرامی شل می شوند و در نتیجه دخول راحت تر انجام می شود. به همین دلیل است که پیش بازی و نوازش های قبل رابطه برای شل کردن ماهیچه می تواند بسیار مهم باشد. پس از اتمام رابطه جنسی، واژن به شکل اولیه خود باز می گردد.

باورهای غلط متعددی در مورد واژن وجود دارد و متأسفانه افراد بر این باورند که رابطه جنسی زیاد واژن را شل می کند. در حالی که هیچ مدرکی مبنی بر اینکه رابطه جنسی باعث شل شدن واژن در طول زمان می شود وجود ندارد. این به این دلیل است که واژن حالت ارتجاعی دارد و از ماهیچه های مختلفی تشکیل شده است که بر اساس شرایط مختلف می توانند سفت و شل شوند.

به هر حال به یاد داشته باشید با افزایش سن، کاهش یا افزایش وزن و بیماری بدن دچار تغییراتی می شود.

 علل واقعی شلی واژن

بیشترین عواملی که به طور بالقوه در سستی واژن دخیل است زایمان و افزایش سن و ژنتیک است. زنانی که بیش از یک بار زایمان طبیعی داشته اند، بیشتر در معرض ضعف عضلات واژن هستند. با این حال، افزایش سن نیز می تواند باعث کشش اندکی واژن شما شود.

گشادی واژن بعد از زایمان طبیعی

بدن در دوران بارداری و بعد از زایمان دستخوش تغییرات زیادی می شود. این موارد می تواند شامل موارد زیر باشد:

تورم در پاها

کاهش یا افزایش وزن

تغییر در اندازه و شکل سینه

رشد در طول یا عرض پاها

علائم کشش روی پوست

زنان پس از زایمان تغییراتی را در شکل یا کشش واژن احساس می کنند و این بالتبع رضایت جنسی زوجین را در حین رابطه جنسی کاهش می دهد.

البته لازم به یاد آوری است که گشادی واژن بعد از زایمان طبیعی است و بعد از گذشت چند روز ماهیچه های واژن شروع به جمع شدن می کند. اما تصور این که به شکل اولیه باز می گردد اشتباه است.

آسیب به پوست، بافت یا ماهیچه در هنگام زایمان نیز می تواند باعث تغییراتی در فرج و واژن شود. این می تواند در میزان شل یا سفت شدن واژن تفاوت ایجاد کند. اگر شما از آن دسته خانم های هستید که از این وضعیت ناراحت هستید گزینه های درمانی مختلف و بی خطری وجود دارد که در تنگ کردن واژن کارساز است مانند اسپری ها و ژل های تنگ کننده واژن که در ادامه مطلب به معرفی آن ها می پردازیم.

تغییرات در بدن معمولاً برای زنانی که بعد از 30 سالگی باردار می شوند بیشتر قابل توجه است. زنان جوانتر نسبت به زنان های مسن ممکن است متوجه شوند که بدن آنها سریعتر به حالت قبل از بارداری باز می گردد.

تاثیر افزایش سن بر شل شدن واژن

سن یکی دیگر از عوامل مهم در داشتن واژن شل است. با افزایش سن، ماهیچه ها و خاصیت ارتجاعی پوست به طور طبیعی در تمام قسمت های بدن از جمله واژن ضعیف می شود که این واقعیت می تواند توضیح قابل قبولی برای شل شدن واژن باشد.

این تغییر وابسته به سن در کشش واژن زمانی شروع می شود که یک زن به 40 سالگی می رسد. در دوران یائسگی، سطح هورمون استروژن کاهش می یابد. این امر باعث خشک‌تر شدن پوشش واژن شده و قابلیت ارتجاعی آن کمتر شود و باعث خارش، سوزش، درد ناشی از کاهش رطوبت طبیعی واژن هنگام رابطه جنسی، عفونت‌های مجاری ادراری و تکرر ادرار می‌شود. سطوح پایین استروژن همچنین میزان مایعات طبیعی واژن را کاهش می دهد و تعادل اسیدی واژن را تغییر می دهد. خشکی واژن در میان زنانی که در دوران یائسگی قرار گرفته اند، شایع تر است.

این مشکل شل شدن واژن در صورتی که قبلا زایمان کرده باشید و کاهش سطح استروژن مرتبط با یائسگی را تجربه کرده باشید، می تواند بدتر شود. داشتن رابطه جنسی منظم در دوران یائسگی می تواند به سفت نگه داشتن بافت واژن کمک کند، همچنین می توان با استفاده از لوبریکانت میزان درد ناشی از خشکی واژن را کاهش داد.

 ژنتیک

اختلالات ژنتیکی که متابولیسم کلاژن را شامل می شود، یکی از اصلی ترین علت گشادی واژن مربوط به ژنتیک است. این مفهوم ممکن است به دلیل ضعیف بودن عضلات واژن ها خانم ها باشد.

ورزش های بدنسازی سنگین

انجام ورزش های سنگین ورزشکاران در باشگاه منجر به شل شدن عضلات واژن می شود. پس تا حدالامکان از وزنه های سنگین در بدنسازی استفاده نکنید.

یکی دیگر از عوامل مربوط به گشادی واژن ممکن است ضربه به واژن ناشی از آسیب یا سوء استفاده جنسی باشد.

روش های درمانی تنگ کردن واژن

روش های درمانی موثر از جمله تمرینات ورزشی، جراحی، استفاده از کرم ها و اسپری ها وجود دارد که در درمان گشادی واژن موثر می باشند:

عضلات کف لگن اطراف واژن را احاطه کرده اند؛ که واژن، رحم، مثانه و رکتوم را در جای خود نگه می دارند. با شل شدن این ماهیچه ها، واژن سفتی خود را از دست می دهد. تمریناتی وجود دارد که می تواند عضلات کف لگن را تقویت کند. زیرا تقویت ماهیچه های کف لگن می توانند به جلوگیری از بی اختیاری و افتادگی اندام کمک کنند.

تمرین کیگل برای تنگی واژن

رایج ترین نوع ورزش کف لگن است. انجام آنها با احتیاط و با استفاده از مراحل زیر ساده است.

vaginal dilatation ways to treat and narrow it1 300x300 - گشادی واژن ؛ بهترین روش های درمانی برای تنگ کردن واژن
روش های طبیعی و موثر برای تنگ کردن واژن

هنگام ادرار کردن، سعی کنید جریان ادرار را متوقف کنید. ماهیچه هایی که در توقف کردن ادرار درگیر می شوند عضلات کف لگن هستند. برای انجام تمرینات کگل کافیست این عضلات را سفت کرده و به مدت 10 ثانیه به همین حالت نگهدارید. سپس آنها را به مدت 3 تا 5 ثانیه شل کنید. بهتر است این تمرینات را در 10 ست و به تعداد 2 تا 3 بار در روز انجام دهید.

عمل جراحی سفت کننده واژن

واژینوپلاستی یک جراحی واژینال است که با هدف سفت کردن ماهیچه های شل برای رسیدن به کانال واژن باریک تر و سفت تر و دهانه کوچکتر انجام می شود. با بهبود، اصلاح، سفت کردن و ترمیم هر گونه مشکل واژن، واژینوپلاستی می تواند واژن را به حالتی جوان تر و شاداب تر باز گرداند. گشاد شدن ناحیه واژن اغلب در نتیجه افزایش سن یا زایمان است. بنابراین، ممکن است به دلیل کاهش اصطکاک در حین مقاربت، لذت جنسی کاهش یابد. این روش معمولاً حدود 60 دقیقه طول می کشد و می تواند تحت بیهوشی عمومی یا بی حسی موضعی با مقداری آرامبخش انجام شود. البته هزینه های جراحی تنگ کردن واژن معمولا بالاست و تهاجمی است.

تنگ کردن واژن با نخ

یکی دیگر از روش های درمان که امروز مورد استفاده قرار گرفته است، تنگ کردن واژن با نخ می باشد، در واقع این روش تنها بر روی ورودی واژن اثر گذار خواهد بود و نمی توان با این روش داخل لوله واژن را تنگ نمود، رفع شلی واژن با نخ یک روش زیبایی بدون عارضه است. علاوه بر این نخ ها بسیار گران هستند و افراد مناسب این جراحی بایستی با دقت انتخاب شوند برخی افراد مناسب این روش جراحی اند، ولی اکثریت موارد نیاز به جراحی یا لیزر و روش های دیگر دارند.

 استفاده از ژل های گیاهی تنگ کننده واژن

برای تنگ کردن طبیعی واژن می توانید از ژل ها، پمادها، کرم ها موجود در داروخانه میناطب استفاده کنید. یکی از ساده ترین و کم هزینه ترین روش ها برای تنگ کردن واژن استفاده از این ژل هاست. زیرا این ژل ها مورد تایید وزارت بهداشت ایران و حاوی نشان سیب سلامت است.

ژل سفت کننده فوری واژن ویاکسی

ژل تنگ کننده واژن ویاکسی حاوی عصاره های گیاهی است بلافاصله بعد از اولین دقایق شاهد تنگ شدن فوری واژن خواهید شد، به طوریکه احساس می کنید مانند روز اول واژن سفت و تنگی دارید. تنگ کننده ویاکسی با افزایش خاصیت ارتجاعی دیواره واژن گشادی واژن بعد از زایمان را در کمترین زمان برطرف می کند و با بالاترین اعتماد به نفس یک رابطه لذت بخش برای خود و همسرتان فراهم می کنید.

ژل سفت کننده گیاهی بدون هرگونه عوارض مورد تایید بهداشت اتحادیه اروپا است. ویاکسی یکی از بهترین تنگ کننده واژن در اروپا و کل دنیا بوده و در کشورهای بسیاری از قبیل انگلستان، فرانسه، هلند، بلژیک، آمریکا، اسپانیا و آلمان محبوبترین و پرفروش ترین محصول است. ویاکسی به علت تاثیر فوری و وجود ترکیبات طبیعی و گیاهی بیشتر از سایر تنگ کننده های موجود در دنیا ارجحیت دارد.

ژل ایموشن قرمز

ایموشن قرمز به عنوان لوبریکانت تنگ کننده واژن با ویژگی های منحصربفرد سفت کننده واژن و چسندگی باعث باریک شدن کانال واژن شده و با افزایش حس دخول باعث افزایش لذت جنسی در بانوان می گردد.

vaginal dilatation ways to treat and narrow it2 300x300 - گشادی واژن ؛ بهترین روش های درمانی برای تنگ کردن واژن ژل تنگ کننده Emotion Enjoy حاوی عصاره انار، یکی از راهکار ساده برای درمان افتادگی و بهبود اختلالات جنسی است. انار که به خاصیت تنگ کنندگی معروف است، دارای بیشترین میزان آنتی اکسیدان و اسیدهای گیاهی و عناصر فتو استروژنیک است که عضلات درونی واژن و حالت کشسانی بافت مهبل را به بالاترین میزان برمی گرداند. با این روند ارگاسم و لذت جنسی را برای شما فراهم می کند.

 تنگ کننده پاندولا:

ژل تنگ کننده واژن پاندولا با منقیض کردن واژن باعث تنگ و سفت شدن مجرای واژن می شود. ژل پاندولا با افزایش میل جنسی و تحریک در قسمت حساس تناسلی، جریان خون را در ناحیه تناسلی افزایش داده و باعث ترشح زیاد واژن می شود. هدف اصلی این ژل آبرسانی دیواره های داخلی واژن و ایجاد اصطحکاک بهتر و جوانسازی واژن است تا رابطه جنسی سرشار از اوج لذت را برایتان فراهم کند.

شیاف ماریانا و رفع گشادی واژن

حتما تا به حال نام گیاه ماریانا را به عنوان گیاه تنگ کننده واژن شنیده اید. این گیاه شناخته ترین گیاه مورد استفاده برای رفع گشادی واژن است. در طب های سنتی مصرف گیاه ماریانا رایج بوده است. این گیاه برای بانوان خاصیت بسیاری دارد. از دیرباز وقتی برای دردها و عفونت های ناحیه تناسلی به ابن سینا مراجعه می کردند. ابن سینا این گیاه عجیب را به عنوان تنگ کننده و ضدعفونی کننده واژن معرفی می کرد و بعد از مدتی تاثیر آن بصورت دائمی برای مصرف کنندگان آشکار شد.

marianna suppository2 300x300 - گشادی واژن ؛ بهترین روش های درمانی برای تنگ کردن واژن
بهترین قرص گیاهی تنگ کننده واژن

قرص شیاف ماریانا به عنوان تنگ کننده واژن در داروخانه موجود است. این قرص بصورت طبیعی واژن را منقبض و افزایش لذت جنسی را به همراه دارد.

رژیم غذایی سالم

یکی از بی خطر ترین روش شیوه های تنگ کننده واژن سبک زندگی سالم و رعایت رژیم غذایی سالم است که به طور طبیعی به سفت شدن عضلات کف لگن کمک می کند. از جمله خوراکی های حاوی استروژن مانند انار، سیب، زغال اخته ، دانه کنجد، سویا، هویج و توت ها هستند که استروژن مورد نیاز بدن را تامین می کنند. کربوهیدرات، غلات کامل سبوس دار، پروتئین های حیوانی طبیعی را نیز در غذای روزانه خود بگنجانید.

 

دسته بندی دانستنی های زناشویی
اشتراک گذاری
نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

ورود به سایت