اسپری تاخیری چیست؟ و چه تاثیری روی بدن می گذارد؟

مینا طبنویسنده: مینا طب
بازدید: 616 بازدید
اسپری تاخیری چیست؟

  آیا تا به به حال از اسپری های تاخیری استفاده کردید؟ اسپری تاخیری بهترین محصولات زناشویی است که در بهبود عملکرد جنسی و لذت بخش تر کردن رابطه جنسی نقش دارد. یکی از این اختلال جنسی که می تواند تاثیر منفی روی کیفیت زندگی زناشویی بگذارد زود انزالی است که در آن فرد مبتلا پس از شروع فعالیت جنسی بلافاصله انزال می کند. چندین نوع گزینه درمانی برای کمک به تاخیر انداختن در انزال در دسترس است. اینها شامل اسپری هایی است که فرد می تواند مستقیماً روی آلت تناسلی استفاده کنید.

در این مقاله به بررسی اسپری های زود انزالی از جمله اثربخشی و نحوه استفاده از آنها می پردازیم. همچنین انواع اسپری تاخیری را معرفی می‌کنیم، با ما همراه باشید.

اسپری های تاخیری چی هستند؟

یکی از مشکلات جنسی آقایان زود انزالی است که سبب نارضایتی جنسی زوجین می‌شود و به طور بالقوه تقریباً 20 تا 30 درصد از افراد در سراسر جهان را تحت تأثیر قرار می دهد. طوریکه فرد مبتلا به زود انزالی کمتر از 3 دقیقه انزال می کند و توانایی کنترل حفظ نعوظ و انزال خود را از دست می دهد. اسپری های تاخیری محصولاتی هستند که بر پایه حساسیت زدایی بدون نسخه تجویز می شوند و می توانید برای درمان انزال زودرس 10 تا 15 دقیقه قبل از فعالیت جنسی استفاده کنید. آنها یک درمان ایمن و آسان برای مصرف هستند که با بی حس کردن آلت تناسلی در حساس ترین نواحی مدت نعوظ و مقاربت جنسی را طولانی تر می کند. داروهای بهبود دهنده عملکرد جنسی باعث تقویت عملکرد جنسی و حفظ اعتماد به نفس در رابطه زناشویی می شود.

مکانیسم اثر اسپری های تاخیری

هر اسپری حاوی تقریباً 10 میلی گرم (میلی گرم) لیدوکائین است، یک بی حس کننده موضعی که اثر بی حسی دارد و باعث می شود مردان در رابطه جنسی ماندگاری بیشتری داشته باشند. اما چگونه؟

اسپری های تاخیری دارای دوز کنترل شده حساسیت آلت تناسلی را به صورت کنترل شده کاهش می دهند و در نتیجه باعث تاخیر در انزال می شوند بدون اینکه بر لذت ارگاسم تاثیر بگذارند.

سایر اسپری های تاخیری ممکن است حاوی انواع مختلفی از بی حس کننده های موضعی در مقادیر متفاوت باشند. مکانیسم اثر این اسپری به شکلی است که سرعت و تعداد پیام‌های عصبی انتقالی از آلت تناسلی به مغز را کاهش می‌دهد. همین مسئله سبب طولانی‌تر شدن مدت نعوظ و تاخیر در انزال می‌شود.

انواع اسپری تاخیری

به طور کلی چند نوع اسپری تاخیری داریم. اسپری بر پایه‌ی لیدوکائین، بر پایه‌ی اتانول.برخی دیگر که مواد بی‌حس کننده‌ی آن‌ها شامل پروپیلن گلیکل، بنزوکائین و بنزیل الکل هستند. اسپری تاخیری علاوه بر تأخیر در انزال، حجم آلت را هم افزایش می‌دهد. انواع اسپری‌های تاخیری موجود در داروخانه‌ها عبارت‌اند از:

what is a delayed spray2 300x300 - اسپری تاخیری چیست؟ و چه تاثیری روی بدن می گذارد؟
انتخاب بهترین اسپری تاخیری

 

 1. اسپری تاخیری ویگا:

اسپری تاخیری ویگا 240000 به اسپری عقابی نیز معروف است. این محصول ساخت کشور آلمان، از جمله با کیفیت ترین اسپری برای درمان زود انزالی در سرتاسر جهان است. این اسپری محصولی فوق العاده قوی است زیرا با کاهش حساسیت آلت تناسلی مشکل زود انزالی را حل می کند و تنها محصول موجود در بازار است که با ویتامین E و سایر نرم کننده ها ترکیب شده است و در دسترس است. این اسپری باید برای افراد بالای ۱۸ سال استفاده شود.

2. اسپری تاخیری ویاگرا :

یکی از قوی ترین اسپری تاخیری در بازار ایران اسپری تاخیری ویاگرا سیلدنافیل است که به نام اسپری اوج نیز شناخته شده است. این اسپری حاوی ۱۲% لیدوکائین بوده و در درمان زود انزالی تاثیری فوق‌العاده دارد. این محصول حاوی ویتامین E بوده و برای پوست‌های حساس بسیار مناسب است.

3. اسپری تاخیری vip ایموشن:

اسپری تاخیری vip یک محصول بهداشتی توسط یک شرکت ایرانی برای درمان زود انزالی تولید شده است و دارای مجوز از وزارت بهداشت و درمان است. مردانی که از اسپری تاخیری مبتنی بر لیدوکائین استفاده می کردند به طور متوسط 64 درصد در طول مدت فعالیت جنسی ماندگاری طولانی تری داشتند. برخی مردان در حین استفاده از اسپری تاخیری vip ؛ ارگاسم شدیدتری را تجربه کردند زیرا اوج لذت در طول یک دوره طولانی تر رابطه، به تدریج بیشتر می شود.

4. اسپری تاخیری کدکس دوبل

اسپری تاخیری کدکس Double Delay یکی از محصولات جدید شرکت کدکس می باشد که با رایحه دلچسب و بدون هیچگونه عوارضی برای رفع مشکل انزال زود رس آقایان مورد استفاده قرار می گیرد و لذتی دو برابر را برای شما هدیه می دهد. این اسپری با ایجاد تاخیری در انزال از کمترین زمان ۱۵ دقیقه و بیشترین ۲۰ دقیقه است؛ که کیفیت، لذت و مدت زمان رابطه را افزایش می دهد.

اثر بخشی ماده فعال اسپری های تاخیری

اسپری‌های تاخیری یک منبع قابل اعتماد جایگزین برای آن دسته از افرادی که است که در درمان‌های روان‌شناختی و رفتاری موفق نبوده‌اند و نمی‌خواهند روزانه دارو مصرف کنند. دو نوع اسپری تاخیری مورد تایید FDA وجود دارد: بر پایه لیدوکائین، بر پایه بنزوکائین.

اسپری های مبتنی بر لیدوکائین حاوی 10-11 میلی گرم لیدوکائین هستند، در حالی که اسپری های مبتنی بر بنزوکائین حاوی 7.5٪ بنزوکائین غلیظ هستند. در حالی که آنها به دو ماده مختلف از بی حس کننده های موضعی تعلق دارند، اما هر دو مکانیسم کاری مشابهی دارند.

در طول رابطه جنسی هنگامی که آلت تناسلی تحریک می شود، اعصاب به مغز سیگنال می‌دهند که برانگیخته شود. برانگیختگی کافی باعث انزال می می شود. برای همین اسپری های تاخیری حاوی این دو ماده فعال لیدوکائین و بنزوکائین مانع ورود سدیم به انتهای عصب آلت تناسلی می شود، چون مسدود کردن سدیم از ارسال سیگنال به مغز جلوگیری می کند و انزال را به تاخیر می اندازد.

به طور خلاصه، اسپری‌های تاخیری مبتنی بر لیدوکائین و بنزوکائین با ایجاد یک اثر بی‌حس کننده خفیف عمل می‌کنند، آنها را حدود 10 دقیقه قبل از رابطه جنسی روی آلت تناسلی خود اسپری می‌کنید و در رختخواب ماندگاری داشته باشید.

کدام اسپری تاخیری موثرتر است؟

پاسخ اسپری تاخیری لیدوکائین دار است. زیرا بی حس کننده قوی تری است. با همین مقدار و غلظت، اسپری های تاخیری لیدوکائین موثرتر از بنزوکائین هستند.

با این حال، اسپری مبتنی بر بنزوکائین نیز مزایای خود را دارد. در حالی که لیدوکائین فقط به یک شکل استفاده می شود، بنزوکائین در اشکال دیگر مانند دستمال مرطوب، کاندوم، کرم و ژل موجود است.

لیدوکائین همچنین برای لاتکس خورنده است، بنابراین اگر می خواهید از کاندوم استفاده کنید باید کاملاً آلت بعد اسپری و جذب، شسته شود.

شما فقط می توانید تا 110 میلی گرم لیدوکائین (ده اسپری) استفاده کنید، اما محدودیتی برای میزان مصرف بنزوکائین وجود ندارد. هرچه بیشتر از آن استفاده کنید، بی حسی آلت طولانی می شود.

یکی از مواردی که می تواند به شما در تصمیم گیری و انتخاب بهترین اسپری کمک کند تست محصولات است تا بتوانید بهتر تصمیم بگیرد، زیرا افراد با شرایط آناتومی متفاوت اثرات متفاوتی را تجربه می کند.

دقیقا چه عواملی باعث انزال زودرس می شود؟

انزال زودرس (PE) یک بیماری شایع است که در آن فرد پس از کوچکترین تحریک آلت تناسلی، انزال می کند. بین 30 تا 40 درصد از مردان در مقطعی از زندگی انزال زودرس را تجربه می کنند. انزال زودرس می تواند باعث ایجاد مشکلاتی در بین همسران شود و منجر به ناراحتی عاطفی و حتی جسمی شود. در نتیجه زودانزالی ممکن است به علل مختلف روانی و فیزیکی مرتبط داشت. که برخی از این موارد عبارتند از :

مشکلات پروستات

شرایط تیروئید

استفاده از مواد مخدر تفریحی

افسردگی

فشار

مشکلات رابطه

اضطراب در مورد رابطه جنسی و عملکرد جنسی

شرطی سازی رفتاری، مانند همیشه انزال سریع از خود ارضایی

تجربیات جنسی آسیب زا

تربیت سختگیرانه و اعتقادات در مورد رابطه جنسی

داشتن آلت تناسلی حساس

آیا استفاده از اسپری تاخیری بی خطر است؟

اسپری تاخیری به طیف وسیعی از اسپری ها اطلاق می شود که برای درمان زود انزالی طراحی شده اند. اسپری تاخیری ما با لیدوکائین فرموله شده است. لیدوکائین یک بی حس کننده موضعی رایج و کاملاً آزمایش شده با سابقه طولانی است. مطالعات بالینی نشان داده است که لیدوکائین بی‌خطر بوده و توسط اکثر مردم قابل تحمل است. اگر به لیدوکائین حساسیت دارید، نباید از اسپری تاخیری برای درمان PE استفاده کنید و باید قبل از شروع استفاده از هر اسپری برای درمان PE، سابقه پزشکی خود را با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود در میان بگذارید.
توجه داشته باشید که همه اسپری های تاخیری با مواد فعال یکسان فرموله نمی شوند. در حالی که برخی از آنها حاوی لیدوکائین هستند، برخی دیگر ممکن است بنزوکائین یا یک بی حس کننده موضعی دیگر داشته باشند. اگر پوست حساسی دارید، قبل از شروع اسپری تاخیری با یک متخصص مشورت کنید.

what is a delayed spray3 300x300 - اسپری تاخیری چیست؟ و چه تاثیری روی بدن می گذارد؟
مزایای استفاده از اسپری تاخیری

نحوه استفاده از این محصول

بطری را خوب تکان دهید.

نازل اسپری را نزدیک آلت تناسلی خود نگه دارید.

محصول را در فاصله 30 سانتی متری آلت تناسلی اسپری کنید . اگر دورتر یا نزدیک‌تر اسپری کنید،ممکن است آنقدر مؤثر نباشد.

بهتر است اسپری تاخیری را زیر سر و ساقه آلت اسپری کنید و به صورت دورانی مالش دهید تا کاملا جذب شود.

15 دقیقه صبر کنید. مانند هر ماده بی حس کننده دیگری، اسپری های تاخیری نیز به مدتی زمان نیاز دارند تا اثر کنند.

بعد جذب کامل آلت تناسلی را خوب بشویید.

قبل از استفاده بیش از حد از محصول، سعی کنید با 2 یا 3 اسپری شروع کنید تا ببینید آیا روی شما تأثیر می گذارد یا خیر.

همچنین توصیه می‌شود قبل از خرید یک برند خاص، یک تحقیق سریع انجام دهید تا مطمئن شوید برندی که می‌خرید برای شما مناسب است.

برخی از برندها قبل از انجام هر گونه فعالیت جنسی نیازی به شستشو ندارند. با این حال، به طور کلی بهتر است آن را بشویید تا از انتقال ماده بی حسی موجود در محصول به واژن جلوگیری کنید.

سوالات متداول

آیا از اسپری تاخیری و روان کننده می توان همزمان استفاده کرد؟

به طور کلی باید بتوانید از اسپری تاخیری با روان کننده شخصی استفاده کنید. حتما ابتدا اسپری تاخیری را بمالید و قبل از استفاده اسپری اضافی را از آلت تناسلی خود پاک کنید.
به خاطر داشته باشید که برخی از روان کننده ها حاوی مواد حساس کننده هستند. اگر از اسپری تاخیری استفاده می کنید، بهتر است از یک روان کننده بدون مواد بی حس کننده دیگر استفاده کنید.

 آیا می توان از ویاگرا و اسپری تاخیری با هم استفاده کرد؟

استفاده از ویاگرا و اسپری تاخیری با هم ممکن است اثر یکدیگر را خنثی کنند. پیشنهاد می شود از اسپری های تاخیری و ویاگرا به صورت همزمان استفاده نکنید.

ویاگرا برای درمان اختلال نعوظ استفاده می شود و اسپری تاخیری انزال زودرس را درمان می کند. در حالی که هر دو محصول به زوج‌ ها کمک می‌کنند تا تجربه جنسی بهتری داشته باشند، استفاده از این محصولات با هم توصیه نمی‌شود زیرا هر دو حاوی موادی هستند که ممکن است با هم خوب نباشند.

آیا اسپری های تاخیری عوارضی دارند؟

از آنجایی که اسپری های تاخیری نیازی به نسخه ندارند، می توان گفت که آنها کاملاً ایمن هستند. اما مانند هر محصول دیگری، آنها دارای عوارض جانبی هستند.

شایع ترین عارضه جانبی حساسیت زدایی آلت تناسلی شما است که در صورت استفاده زیاد می تواند به حساسیت موقت و از دست دادن نعوظ تبدیل شود.

سایر عوارض جانبی ممکن است شامل بی حسی بیش از حد، تحریک پوست، سوزن سوزن شدن و سوزش باشد.

اگر هر یک از این علائم بیش از 12 ساعت طول کشید، بهتر است با پزشک مشورت کنید یا به آن مراجعه کنید.

 آیا می تواند بر بارداری تاثیر بگذارد؟

اگر قصد بارداری دارید یا همسرتان باردار است، توصیه می کنیم از اسپری های تاخیری استفاده نکنید چون ممکن است باعث اختلال اسپرم شود. واقعیت این است که تحقیقات و اطلاعات قطعی در مورد این موضوع وجود ندارد، اما لیدوکائین و بنزوکائین ممکن است در دوران بارداری بی خطر نباشد.

آیا استفاده از اسپری های تاخیری قبل از رابطه دهانی بی خطر است؟

اسپری تاخیری تا زمانی که همسرتان به لیدوکائین حساسیت نداشته باشد بی خطر است. فقط 10 تا 15 دقیقه صبر کنید و سپس مطمئن شوید که قبل از انجام هر نوع فعالیت جنسی، اسپری اضافی را بشویید یا با دستمال مرطوب پاک کنید.

 میشود با کاندوم استفاده کرد؟

اکثر برندها تا زمانی که از کاندوم لاتکس استفاده می کنید ایمن هستند. قبل از استفاده از کاندوم، صرف نظر از برند، باید صبر کنید تا اسپری کاملا خشک و جذب شود.

خلاصه مطالب

اسپری های تاخیری صرف نظر از برند و نوع آنها، راه حل های موثری هستند. آنها 65% راندمان را برای انزال زودرس فراهم می کنند.

اسپری های تاخیری می توانند سه تا چهار دقیقه بیشتر دوام بیاورند. استفاده از آنها بی خطر است و حتی می توانید قبل از داشتن رابطه جنسی دهانی از آنها استفاده کنید. قبل از هر گونه فعالیت جنسی، لازم است آلت تناسلی را پاک کنید.

استفاده صحیح از اسپری تاخیری بسیار مهم است. 10 تا 15 دقیقه صبر کنید تا جذب شود و این تجربه هم برای شما و هم برای همسرتان لذت بخش تر خواهد بود.

دسته بندی دانستنی های زناشویی
اشتراک گذاری
نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

ورود به سایت